/ Naprawa wtryskiwaczy Denso Common Rail

Daj szanse swoim wtryskiwaczom – wystarczy że je spakujesz i wyślesz

Jak wygląda proces naprawy

wtryskiwacza Denso Common Rail

Najczęstszą przyczyną źle działających wtryskiwaczy Denso są zanieczyszczenia zatykające kanaliki wtryskiwacza co powoduje jego złe dawkowanie – wtrysk leje. Od niedawena do wybranych wtryskiwaczy są dostępne części zamienne. Można od razu wymienić wszystkie części wtryskiwacza na nowe lub aby uniknąc kosztownej wymiany całego wnętrza wtryskiwacza denso, najpierw czyścimy wtryski na specjalnej maszynie co ma na celu poprawę parametrów wtryskiwacza następnie kolejna maszyna robi test dawek – często okazuje się że czyszczenie wystarczło by wtryskiwacz dzaiłał poprawnie – zgadza się czyszczenie naprawia wtrysk. Dopiero dla wtych wtryskiwaczach w których czyszczenie nie pomogło oceniamy które elementy są niezbędne do przywrócenia poprawnych parametrów wtryskiwacza i dzwonimy z wyceną.

Krok 1: Badanie zanieczyszczeń paliwa

Przed sprawdzeniem wtryskiwacza robimy ekspertyzę zanieczyszczeń paliwa – zlewamy z wtrysku kilka kropli ropy, rozprowadzamy je na szkiełku i badamy pod mikroskopem ich skład. Najczęściej w ten sposób poznajemy przyczynę uszkodzenia wtryskiwacza oraz czy jest konieczność płukania układu paliwowego lub regeneracji pompy wtryskowej.

Krok 2: Czyszczenie w wanience ultradźwiękowej

Czyszczenie elementów za pomocą ultradźwięków to najlepszy znany sposób na pozbycie się osadów nawet z bardzo wąskich kanalików wtryskiwacza gdyż płyn czyszczący dociera tam bez problemu. Urządzenia, których używamy na tym etapie są najwyższej klasy dostępnej na rynku. Czas mycia ok 40 minut.

Krok 3: Płukanie termochemiczne

Płukanie termochemiczne na urządzeniu Diesel-Tech: Czyszczenie polega na wysterowaniu wtryskiwacza na różnych obciążeniach, przepuszczając przez niego gorące chemikalia zamiast ropy. Mycie trwa ok. 25 minut dla jednego wtryskiwacza.

Krok 4: Testy i wycena

Wyczyszczony wtryskiwacz poddajemy badaniu na stanowisku testującym Bosch lub CRU2 gdzie sprawdzamy poszczególne parametry wtryskiwacza takie jak:

  • ciśnienie otwarcia
  • szczelność
  • poprawność rozpylania
  • dawki na różnych obciążeniach
  • test elektryczny cewki

Cena 180zł/szt. nie obejmuje ceny użytych części. Jeśli wtryskiwacz przejdzie wszystkie testy otrzymujesz wydruk parametrów z profesjonalnego stołu probierczego.
Usługa czyszczenia profesjonalnego czyszczenia wtryskiwaczy: 80zł/szt (4 szt i więcej), 120zł/szt (1-3 szt)

Zadzwoń do nas

Naprawa wtryskiwacza Common Rail Denso już od 180zł

+48 530 530 150

+48 530 530 250

Pracownia Mielewczyk Rzetelna firma

Polub nas na facebooku

Naprawa wtryskiwaczy piezoelektrycznych Common Rail Piezo