Naprawa wtryskiwaczy Common Rail Bosch

Wtryskiwacz BOSCH po regeneracji – działa jak nowy!

Regeneracja wtryskiwaczy Bosch Common Rail – Naprawa

Aby zminimalizować koszt naprawy wtryskiwaczy wykonujemy weryfikację przed naprawą, dzięki temu możemy określić dokładny koszt naprawy wymieniająć jedynie uszkodzone podzespoły. Daje to możliwość zaoszczędzenia kilkuset złotych na komplecie

Krok 1: Badanie zanieczyszczeń paliwa i testy

Przed sprawdzeniem wtryskiwacza robimy ekspertyzę zanieczyszczeń paliwa – zlewamy z wtrysku kilka kropli ropy, rozprowadzamy je na szkiełku i badamy pod mikroskopem ich skład – pozwala nam to określić przyczynę uszkodzenia wtryskiwacza oraz czy jest konieczność płukania układu paliwowego lub regeneracji pompy wtryskowej.

Krok 2: Rozkręcenie wtryskiwacza i ekspertyza

Na tym etapie wyciągamy części z wytryskiwacza i oceniamy stopień zużycia poszczególnych elementów. Najczęściej do wymiany jest końcówka rozpylacza – niekiedy zachodzi konieczność wymiany gniazda zaworu, dlatego też po dokładnej analizie dzwonimy do ciebie z pełną informacją o stanie wtrysków i wyceną naprawy.

Krok 3: Czyszczenie, złożenie i regulacja dawek

Trzeci krok to czyszczenie elementów za pomocą wysokiej klasy myjek ultradźwiękowych i złożenie wtryskiwacza według wytycznych technologi Bosch. W naszej pracowni wykorzystujemy tę samą metodę składania wtryskiwaczy co w fabryce z wykorzystaniem tzw. „trzeciej fazy naprawy wtryskiwaczy” Pozwala to na zachowanie najwyższej precyzji dla uzyskania optymalnych dawek wtryskowych i brak reklamacji.

Krok 4: Test na stole probierczym i wydruk parametrów

Czwarty i ostatni krok to korekta ustawień odpowiednich dawek wtryskowych i przeprowadzenie komputerowej symulacji na urządzeniu Bosch:

  • Test szczelności cewki
  • Test dawki pilotażowej
  • Test dawki wtryskowej na biegu jałowym
  • Test dawki wtryskowej przy częściowym obciążeniu
  • Test dawki wtryskowej przy pełnym obciążeniu
  • Wizualna ocena poprawności kształtu strugi rozpylania

Jeśli wtryskiwacz przejdzie pomyślnie wszystkie testy na zamontowane nowe części otrzymujesz rok gwarancji oraz wydruk parametrów z profesjonalnego stołu probierczego Bosch dla każdego wtryskiwacza.

Wtryskiwacz po regeneracji działa jak nowy!

  • Test 150 zł
  • Naprawa 150 zł plus części

Zadzwoń do nas

Naprawa wtryskiwacza Common Rail Bosch – 150zł + części

+48 530 530 150

+48 530 530 250

Pracownia Mielewczyk Rzetelna firma

Polub nas na facebooku