/ Naprawa wtryskiwaczy benzynowych – czyszczenie

Daj szanse zadziałać swoim wtryskiwaczom – wyślij je do nas

Proces naprawy wtryskiwaczy

benzynowych, CNG, LPG

Najczęstszym powodem nieprawidłowego działania wtryskiwacza benzynowego są zanieczyszczenia i osady gromadzące się na ściankach drobnych elementów znajdujących się wewnątrz wtrysku. Na rynku nie ma części zamiennych dlatego też regeneracja wtryskiwaczy benzynowych polega na czyszczeniu i testach na stanowisku badawczym.

Krok 1: Czyszczenie

Wtryskiwacze benzynowe czyszczone są za pomocą myjki ultradźwiękowej z równoczesnym wysterowaniem cewki elektrycznej. Impulsy powodują przepływ płynu czyszczącego przez pracujący wtryskiwacz dzięki temu płyn czyszczący dostaje się do wszystkich zakamarków wtryskiwacza. Większe kawałki osadów, które oderwą się i nie będą w stanie przelecieć przez otworki w końcówce rozpylacza mogą nadal wtrysk blokować. Aby usunąć „luźne” zabrudzenia z wnętrza wtryskiwacza podajemy paliwo w odwrotnym kierunku by brud wypłyną przez przyłącze paliwowe. Takie czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych w większości przypadków wystarczy by wtrysk zaczął działać prawidłowo.

Krok 2: TEST – Badanie na stole probierczym

Po czyszczeniu wtryski zakładane są na specjalistyczny stół probierczy i poddawane są licznym testom.

  • Test szczelności wtryskiwacza
  • Test rezystancji cewki
  • Weryfikacja wizualna poprawności kształtu strugi rozpylania
  • Porównanie dawek przy różnych częstotliwościach wysterowania cewki
  • Test porównawczy

Najlepszą metodą testowania wtryskiwaczy do benzyny jest test porównawczy. W teście takim pracownik obserwuje zachowanie wtryskiwaczy podczas gdy te pracują na różnych programach. W ten sposób można porównać różnice w dawkowaniu i rozpylaniu. Jeżeli któryś z wtrysków odbiega parametrami od reszty przechodzi ponownie proces czyszczenia co zazwyczaj pomaga. Jeśli ponowne czyszczenie nie przyniesie rezultatu to wtrysk kwalifikuje się do wymiany.

Po testach dzwonimy do ciebie z pełną informacją na temat wtryskiwaczy.

  • Cena czyszczenia: 60 zł

Zadzwoń do nas

Czyszczenie i testy wtryskiwacza do benzyny 60 zł

+48 530 530 150

+48 530 530 250

Pracownia Mielewczyk Rzetelna firma

Polub nas na facebooku

Naprawa pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens