/ Naprawa pompowtryskiwaczy piezoelektrycznych Siemens

Udzielamy rocznej gwarancji na naprawioną/wzmocnioną cewkę.

Proces naprawy pompowtryskiwacza

piezoelektrycznego Siemens

Nie do wszystkich wtryskiwaczy dostępne są części zamienne – dlatego też ” pompowtryskiwacze regeneracja ” piezoelektryczne Siemens trzeba regenerować bez wymiany części. Najczęściej wystarczy czyszczenie aby wtryskiwacz zaczął lepiej pracować, gdyż główną przyczyną uszkodzenia pompowtrysków piezo są zanieczyszczenia paliwa. Wyczyszczenie wtryskiwaczy w początkowej fazie problemu jest zazwyczaj wystarczające by auto pracowało poprawnie. Jeśli jeździsz na zabrudzonych wtryskach już od dłuższego czasu istnieje prawdopodobieństwo, że uszkodziła się część elektryczna – czyli tak zwana cewka. Jest to jedyny element pompowtryskiwacza piezoelektrycznego Siemens, który można regenerować, a zarazem najczęstszy problem tych wtrysków.

Nasza pracownia może zaoferować regenerację części elektrycznej oraz czyszczenie pompowtrysków Siemens piezo

Krok 1: Weryfikacja zanieczyszczeń paliwa i test cewki

Przed sprawdzeniem wtryskiwacza robimy ekspertyzę zanieczyszczeń paliwa. Zlewamy z wtrysku kilka kropli ropy, rozprowadzamy je na szkiełku i badamy pod mikroskopem ich skład. Pozwala nam to określić przyczynę uszkodzenia pompowtrysku oraz czy jest konieczność płukania układu paliwowego lub ewentualnej regeneracji pompy wtryskowej.
Na tym etapie wykonujemy test części elektrycznej pompowtryskiwacza czyli badamy sprawność piezo kryształu

Krok 2: Czyszczenie w myjkach ultradźwiękowych

Drugi krok to czyszczenie elementów za pomocą ultradźwięków i złożenie wtryskiwacza na nowych uszczelniaczach. W razie potrzeby na nowych częściach ustalonych z klientem.

Krok 3: Płukanie termochemiczne

Płukanie termochemiczne na urządzeniu Diesel-Tech: Czyszczenie polega na wysterowaniu wtryskiwacza na różnych obciążeniach przepuszczając przez niego gorące chemikalia zamiast ropy. Mycie trwa ok. 25 minut.

Krok 4: Testy

Wyczyszczony wtryskiwacz poddajemy badaniu na stanowisku testującym, gdzie sprawdzamy poszczególne parametry wtryskiwacza takie jak:

  • test ciśnienia otwarcia
  • test szczelność
  • wizualna weryfikacja poprawność rozpylania
  • test elektryczny cewki
  • Naprawa i wzmocnienie części elektrycznej – 300 zł
  • Czyszczenie – 100 zł

Uszkodzenie elektryki jest nieuniknione jeśli elektryka została uszkodzona w jednym wtrysku to za jakiś czas uszkodzą się kolejne. Dla tych co nie chcą naprawiać auta na raty po jednym wtrysku, promocja przy regeneracji kompletu. Koszta dla jednej sztuki to:

  • Naprawa i wzmocnienie części elektrycznej – 250 zł
  • Czyszczenie – 80 zł
  • Przy 4 sztukach oszczędzasz 280 zł

Pompowtryskiwacze Regeneracja

Pompowtryskiwacze pozwoliły na uzyskanie większej sprawności silników diesla – zmniejszenie zużycia paliwa, polepszenie szybkobieżności i mocy jednostkowej.

Chodź część ta nie jest uważana za awaryjną, to problemy z nią są dość powszechne.

Dla wielu kierowców, wydatek związany z wymianą pompowtryskiwacza na nowy będzie stanowił spore nadszarpnięcie domowego budżetu. Z pomocą przychodzi tutaj regeneracja pompowtryskiwaczy która pozwala na odzyskanie pełnej sprawności silnika przy znacznie niższym koszcie

Więc jakie korzyści wiążą się z regeneracją pompowtryskiwaczy w naszej firmie?

Oto pięć powodów dla których powinieneś zdecydować się na regenerację w naszym serwisie.

1.Błyskawiczna naprawa

Oferujemy regenerację zarówno wysyłkowo jak i “na miejscu” – ty decydujesz w jaki sposób dostarczysz nam pompowtryskiwacze do naprawy, którą jesteśmy w stanie przeprowadzić – w większości przypadków – w przeciągu 48 godzin.

2. Kompleksowa diagnostyka.

W Pracowni Mielewczyk nie wierzymy w półśrodki – dlatego twoje pompowtryskiwacze ( regeneracja) poddajemy drobiazgowej diagnostyce. Dzięki ekspertyzie zanieczyszczeń paliwa, możemy określić przyczynę awarii i określić czy istnieje konieczność wymiany pompy i płukania układu paliwowego. Również sam wtryskiwacz poddajemy gruntownemu badaniu – między innymi – przy użyciu mikroskopu stereoskopowego.

3. Zaawansowana procedura naprawy

Proces regeneracji pompowtryskiwacza przeprowadzany jest z użyciem najnowoczesniejszych narzędzi dostępnych na rynku. Od wanienki ultradźwiękowej, przez płukanie termochemiczne, do testów i regulacji.

4. Twoje wtryskiwacze jak nowe

Wtryskiwacze poddane regeneracji w naszym serwisie przechodzą przez te same testy, którym poddawane są nowe wtryskiwacze – tuż po zjechaniu z taśmy produkcyjnej.

Koszt nowego wtryskiwacza jest znacznie wyższy od ceny odnowienia go w naszym warsztacie. Ponadto, znaczna część wtryskiwaczy oferowanych na rynku to te poddane regeneracji – nie masz powodu, żeby przepłacać.

5. Pompowtryskiwacze regeneracja – Roczna gwarancja

Jesteśmy pewni jakości naszych usług – na wszystkie pompowtryskiwacze zregenerowane w naszym warsztacie otrzymują państwo 12 miesięcy gwarancji.

Zobacz takżę jak wygląda naprawa wtrysków oraz reneneracja wtryskiwaczy .

Zadzwoń do nas

Naprawa pomp wtryskowych Siemens czyszczenie – od 80 zł/szt

+48 530 530 150

+48 530 530 250

Pracownia Mielewczyk Rzetelna firma

Polub nas na facebooku

Naprawa zwykłych wtryskiwaczy – jednosprężynowe