Najczęstsze pytania FAQ

Wykorzystaj nasze wieloletnie doświadczenie w naprawie wtryskiwaczy.
Czy czyszczenie wtryskiwaczy termochemiczne na stole probierczym to to samo co czyszczenie wtrysków na aucie?

– Czyszczenie za pomocą chemii – płukanie bez rozbierania wtryskiwacza można podzielić na dwa rodzaje… zobacz więcej

Czy warto regenerować wtryski czy też lepiej kupić nowe wtryskiwacze?

Jest to pytanie które nurtuje wiele osób postawionych przed faktem regeneracji… zobacz więcej

Jak wygląda czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą myjki ultradźwiękowej?

Wtryskiwacze rozkręca się na części i umieszcza w kwasoodpornych koszykach które wkłada się do wanienki z specjalnym płynem myjącym.
Jak dotąd jest to najdoskonalszy sposób na dokładne oczyszczanie wtryskiwacza i wszystkich jego zakamarków z zanieczyszczeń. Fale ultradźwiękowe są w stanie odbijać się i przenikać przez różne materiały. Tę właściwość wykorzystują zwierzęta do echolokacji. W medycynie zastosowanie znalazły np. w aparaturze USG

Dlaczego czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą ultradźwięków jest najskuteczniejsze?

Ultradźwięki to jak dotąd najlepsza metoda na czyszczenie wtryskiwaczy. W myjce ultradźwiękowy wykorzystuje się zjawisko kawitacji. W procesie tym generator wytwarza fale o wysokiej częstotliwości które wytwarzają ciśnienie które wprawia w drganie cząsteczki płynu czyszczącego w wyniku czego na czyszczonej powierzchni pojawiają się mikro bąbelki powietrza, dzięki którym od powierzchni odrywają się zabrudzenia takie jak oleje, nagar, opiłki itp. Woda „wleci wszędzie” więc mamy pewność że elementy są czyste na całej powierzchni, również w wąskich kanalikach i szczelinach. Po kąpieli elementy osusza się sprężonym powietrzem.
Fale ultradźwiękowe są w stanie odbijać się i przenikać przez różne materiały. Są to niesłyszalne dla nas dźwięki o częstotliwości powyżej 16kHz tzw nad dźwięki słyszalne przez delfiny i psy. Są to fale mechaniczne o dużej sile.

Jak wygląda regeneracja wtryskiwaczy Delphi?

Regeneracja wtryskiwaczy Delphi – sposób naprawy oraz cennik znajdziecie Państwo tutaj: http://pracowniamielewczyk.pl/naprawa-wtryskiwaczy-delphi-common-rail/

Ile trwa profesjonalna regeneracja wtrysków?

Profesjonalna regeneracja wtryskiwaczy trwa ok. 2 dni roboczych od momentu otrzymania wtrysków. Czas uzależniony od dostępności części zamiennych. Niektóre modele wtryskiwaczy naprawiamy z dnia na dzień.

Ile kosztuje profesjonalna regeneracja wtryskiwaczy?

Koszt naprawy zaczyna się już od 50 zł za testy. NAJPOPULARNIEJSZE WTRYSKI BOSCH COMMON RAIL zazwyczaj wymagają wymiany końcówki rozpylacza. W rezultacie koszt takiej naprawy kształtuje się w okolicach 350 zł za sztukę i tak jest najczęściej. W niektórych przypadkach oprócz końcówki rozpylacza uszkodzić może się również gniazdo zaworu sterującego. Wtedy mówimy o tzw pełnej regeneracji, gdzie wymieniamy wszystkie narażone na zużycie części oprócz obudowy. Naprawa z z wymianą gniazda zaworu i końcówki rozpylacza może wynieść ok 600 zł – wszakże jest to najczarniejszy scenariusz. To w porównaniu do cen nowych wtryskiwaczy nadal jest super ofertą! Mając na uwadze że wtryskiwacz po regeneracji działa jak nowy.

Jaki jest koszt regeneracji wtryskiwaczy Delphi - jaka cena?

Koszt usługi naprawy wtryskiwacza CR Delphi to 100 zł brutto natomiast należy doliczyć koszt części. Z nowym oryginalnym zaworkiem Delphi koszt naprawy wtryskiwacza wynosi 400 zł i taką kwotę płaci większość klientów regenerujących wtryski Delphi. Zdarza się, że uszkodzona jest również końcówka rozpylacza – wtedy koszt wzrasta o cenę końcówki. W takim przypadku koszt naprawy z wymianą zaworka i końcówki rozpylacza wynosi od 520-690 zł. Cena uzależniona jest od ilości części do wymiany.

Jakie jest najlepsza metoda na czyszczenie wtryskiwaczy do benzyny?

W przypadku wtryskiwaczy benzynowych najskuteczniejsza jest kąpiel w wanience ultradźwiękowej z równoczesnym wysterowaniem cewki elektrycznej. Impulsy powodują przepływ płynu czyszczącego przez pracujący wtryskiwacz co przyczynia się do dokładniejszego oczyszczenia wnętrza wtrysku. Większe kawałki nagarów, które oderwą się i nie będą w stanie przelecieć przez otworki w końcówce rozpylacza, mogą nadal go blokować. – Dlatego dla pełnego efektu stosuje się proces płukania wstecznego, gdzie wysterowujemy cewkę tak by była otwarta i podajemy paliwo w przeciwnym kierunku, by zanieczyszczenia wyleciały tyłem. Takie czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych powinno przynieść zamierzony efekt. Dla pewności powinno się wykonać testy na stole probierczym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz filmem pokazującym proces czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych.

Regeneracja wtryskiwaczy cena?

Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym cennikiem.

Jak wygląda czyszczenie wtryskiwaczy piezoelektrycznych?

Do czyszczenia wtryskiwaczy piezoelektrycznych stosuje się specjalistyczne stanowisko gdzie za pomocą chemii rozgrzanej do 80 stopni Celsjusza. Wtryskiwacz płukany jest na różnych programach co daje nieporównywalnie lepsze efekty od czyszczenia wtrysków na aucie, gdzie nie można podgrzać paliwa ani zastosować silnej chemii, która w silniku mogłaby np. uszkodzić pompę wysokiego ciśnienia. Dla lepszego efektu końcówkę wtryskiwacza piezoelektrycznego zanurza się w kąpieli ultradźwiękowej aby rozbić brud zatykający mikro otworki w końcówce rozpylacza.

Czy jest możliwa naprawa wtryskiwacza Denso na oryginalnych częściach?

Naprawa wtryskiwacza Denso niestety nie możliwa na oryginalnych częściach, gdyż nie są one dostępne na rynku.

Czy jest możliwość rozłożenia na raty opłaty za regenerację wtryskiwaczy?

Można skorzystać z dogodnej oferty ratalnej dostępnej podczas naprawy wtryskiwaczy na miejscu.

Polub nas na facebooku